Nacházíte se v sekci: Úvodní stránka > AKTIVITY

AKTIVITY

Nově půjčovna horských kol "Beskydy na kole" v Hotelu Hukvaldy 

V nové cyklopůjčovně, která je součástí hotelu si můžete momentálně zapůjčit nové fatbiky Mondraker Panzer a Mondraker Vantage. Plný provoz půjčovny bude spuštěn od jara 2017, kdy budou v nabídce také elektrokola Mondraker eVantage+ a celoodpružené mtb biky Kona.

Pro bližší informace o možném zapůjčení nebo rezervaci kol volejte na telefon +420 777 699 907, nebo navštivte webovou stránku: http://www.gtstore.cz/cyklopujcovna/.
Okolí Hukvald nabízí mnoho tras, které stojí za to, ať už po silnicích, cyklostezkách apod.
Zde pro Vás máme pár tipů: http://mtbbeskydy.cz/trasy-mtb/Kam můžete vyrazit:


HUKVALDY

Obec má původ v obci Sklenov s první písemnou zmínkou z roku 1294 a v obci Rychaltice s první písemnou zmínkou z roku 1394. Dnešní obec Hukvaldy se skládá ze čtyř místních částí: Hukvaldy, Horní Sklenov, Dolní Sklenov a Rychaltice.
Je to poslední obec čistě lašská na rozhraní valašsko-lašském, jíž vévodí jeden z nejmohutnějších hradů na Moravě, který byl založen v první polovině 13. století, tedy za panování krále Přemysla Otakara I. (1197 - 1230). Je to obec, kterou proslavil hudební skladatel Leoš Janáček (1854 - 1928).

 HRAD HUKVALDY

Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů na Moravě. Na kopci nad obcí Hukvaldy, uprostřed obory plné daňků a muflonů se tyčí z dálky viditelné, rozsáhlé hradní opevnění hradu Hukvaldy.Z věže hradu Hukvaldy je krásná vyhlídka do širého okolí na hřebeny Beskyd, městečko Kopřivnici, Příbor a přes Fryčovice až k Ostravě.Na hradě Hukvaldy je v průběhu sezóny pořádána spousta akcí - pálení čarodějnic, hledání pokladů, vystoupení šermířů, strašidelná noc, dobývání hradu Hukvaldy, vinobraní, Ondřejská pouť a další.Na hrad Hukvaldskou oborouObora Hukvaldy láká k procházkám ve všech ročních období. Můžete posedět na lavičkách, sledovat pasoucí se dańky a muflony, obdivovat vzrostlé stromy, ukázat dětem Lišku Bystroušku nebo navštívit Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy, který se koná každé léto v přírodním amfiteátru v oboře.
Liška bystrouška je konečně zpátky!
V pátek 8.4.2016 byla slavnostně odhalena nově vyrobená a instalovaná socha Lišky Bystroušky v hukvaldské oboře pod hradem.
Bližší informace naleznete na těchto stránkách:
http://www.hradhukvaldy.eu/uvodni-strana/

EXOTIC

Expozice exotických motýlů a brouků z farem celého světa s odborným výkladem v délce cca 40 min. Vhodné zvlášť pro školní mládež.
TROPIC

Exotické rostliny a zvířata, tropické skleníky, asijská zahrada.
MUZEUM CÍNU

Soukromá sbírka cínových artefaktů z 18. a 19. století naší i zahraniční provenience.
Tel.: (+420)558 699 070

GOLF V HUKVALDECH

Pro milovníky golfu je na Hukvaldech k dispozici malebné golfové hřiště. Projektoval ho renomovaný golfový architekt Jiří Velden. Svou koncepcí je vhodné jak pro začínající, tak pro pokročilé golfisty. Hřiště bylo v roce 2013 znormováno pro úpravu HCP status aEGA. Zavlažováno je všech 9 greenů a odpališť. Útulná klubovna má kapacitu 40 míst ve vnitřní části a 25 míst na otevřené terase. Součástí klubovny je malý golf shop, kde hráči najdou vše potřebné pro hru, a půjčovnu holí, setů, golfových vozíků a bugin. U jamky č. 6 najdou hráči i další toalety. Pokročilí hráči i začátečníci mohou využít služeb klubových cvičitelů 3. třídy. V průběhu celé sezóny se na hřišti pořádají pravidelné HCP čtvrtky a otevřené víkendové turnaje.

NÁUČNÁ CESTA HRADNÍ VRCH

Naučná stezka Hradní vrch je okružní, dlouhá 2 km. Vede z hukvaldského náměstí přes oborní bránu po asfaltové cestě ke zřícenině hradu a lesním chodníčkem zpět k bráně. Je to turisticky nenáročná, asi hodinová procházka, značená místním červeným značením naučné stezky.Naučná stezka Janáčkův chodníček Naučná stezka Janáčkův chodníček vede po žluté značce oborou k bývalé Myslivně, dále po zelené značce do Kozlovic k restauraci U dvora, a odtud po žluté značce na Kubánkov, kde se napojí na naučnou stezku Hůrky. Délka trasy je asi 8,5 km, je středně turisticky náročná. Převýšení je asi 320 m, náročnější stoupání je asi 1 km podél Bačova potoka (mezi zastaveními 10 – 11).

NAUČNÁ STEZKA PALKOVICKÉ HŮRKY

Naučná stezka Hůrky vede z hukvaldského náměstí po zelené a pak po modré turistické značce, směr Podlesí, Babí vrch, Kubánkov. Dále pokračuje ke Kociánovi, na Podhůří a končí na Olešné. Délka trasy je 12,5 km, je středně turisticky náročná. Převýšení je asi 380 m, náročnější stoupání je asi 1 km z údolí Ondřejnice na Palkovické hůrky.

VLÁČEK PODHORÁČEK

Pokud Vás budou bolet nohy, svést se můžete vláčkem Podhoráčkem. Jezdí denně mimo Pondělí trasu Hukvaldy – Kozlovice a zpět.
Odjezdy Hukvaldy - 10:45, 12:15, 14:00, 15:30, 17:00
Odjezdy Kozlovice - 10:00, 11:30, 13:15, 14:45, 16:15PŘÍBOR

Město Příbor je jedním z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Rozkládá se na obou březích řeky Lubiny. Je lemováno ze tří stran krásnou scenérii předhůří Beskyd s vyhlídkou na Štramberskou trúbu, Hukvaldy a staroslavný Radhošt. Město se může pochlubit bohatou historií.
STARÝ HŘBITOV U KOSTELÍKA SV.FRANTIŠKA

Zde jsou pohřbené známé osobnosti na starém hřbitově.
Hřbitov působí na první pohled půvabně. Má své kouzlo, a to i přesto, že mnohé náhrobky už nestojí na svém místě a jsou popadané, že litinové kříže jsou nakloněny, zábradlí kolem hrobek je rezavé a některé hrobky pokrývá popínavá zeleň. Na starém hřbitově leží mnoho významných osobností.  Je zde kněžská hrobka, jsou tu pohřbeni starostové města a městští radní, učitelé a profesoři, lékaři, stavitelé a mnoho dalších významných měšťanů


RODNÝ DŮM SIGMUNDA FREUDA

V roce 2006 byl zrekonstruován dům č.p. 117 - rodný dům Sigmunda Freuda, který se tímto celou svou vnitřní i vnější architekturou vrátil do počátku 2. poloviny 19. století. Objekt je využíván jako muzeum Sigmunda Freuda a nachází se v něm interaktivní muzejní expozice.ŠTRAMBERK

Horské městečko v centru Štramberské vrchoviny na svazích Zámeckého kopce, Kotouče, Bílé hory, Libotínských vrchů a Červeného kamene v předhůří Beskyd, pro svou malebnost zvané „Moravský Betlém“. Štramberk založil 4. prosince 1359 syn českého krále Jana Lucemburského (1296-1346), moravský markrabě Jan Jindřich Lucemburský (1322-1375), mladší bratr římského císaře a českého krále Karla IV. (1316-1378), povýšením podhradí na město.HRAD ŠTRAMBERK

Zřícenina hradu, jehož původ není znám, a který měl, jak praví pověst, původně stát na protějším vrchu Kotouči, stavbu však překazili trpaslíci z jeskyně Čertova díra.
Areál hradu je volně přístupný veřejnosti po celý rok mimo doby konání akcí s výběrem vstupného ohlášených MÚ Štramberk. Vstup do vyhlídkové věže je možný pouze s platnou vstupenkou.


NÁRODNÍ PŘÍRODNÍ PAMÁTKA - JESKYNĚ ŠIPKA

Jeskyně Šipka je nejznámějším krasovým útvarem štramberského krasu. V r. 1880 tu byla Karlem Jaroslavem Maškou, profesorem gymnázia z Nového Jičína, který zde prováděl archeologický výzkum, nalezena spodní čelist neandr-tálského dítěte, stáří 8 —10 let, ve skalním výklenku před Jezevčí dírou v nejstarší kulturní vrstvě na okraji ohniště. Tento nález, který byl učiněn pouhých 24 let po nálezu lebky a kostí v německém Neanderthalu, proslavil Štramberk po celém světě. K.J.Maska, který téhož roku objevil krápníkovou jeskyni Šipku a před tím nalezl soubor bronzových předmětů z pozdní doby bronzové, svými výzkumy a nálezy prokázal, že se v obývání jeskyně střídali pravěcí lovci s dravou zvěří. Na památku jeho významné práce byla umístěna na stěně jeskyně pamětní deska.


MUZEUM LOUTEK


Od května 2012 můžete při svých toulkách Štramberkem a okolím navštívit nově otevřené Muzeum loutek, které se nachází v místě bývalého Muzea starých tisků a lidové keramiky, na Náměstí č.p. 40.
Více než 450 loutek, převážně z přelomu 19. a 20. století, zapůjčil pro stálou expozici ze svých soukromých sbírek prof. Milan Knížák, který také toto Muzeum dne 26. května slavnostně otevřel.ROZHLEDNA BÍLÁ HORA

Rozhledna na Bílé hoře byla uvedena do provozu 28. dubna 2000. Moderní architektonická konstrukce navržená ing. arch. Milanem Šmídem využívá symbolu struktury DNA. 
Struktura DNA, neboli spirála života, bude v budoucnu ukončením naučné stezky, která vede lesoparkem ze strany Štramberka a nazývá se Sluneční cestou. 
Věž je postavena na betonových základech hlubokých 1,5 m o průměru 11,5 m; dosahuje výšky 43 m. Schodiště je tvořeno 134 ocelovými a 27 betonovými schody. 
Výstupem až na vyhlídku se tak dostanete do nadmořské výšky 583 m. Věž je využívána pro telekomunikační účely a nejvyšší patro bude sloužit k pokrytí města Štramberka a Kopřivnice televizním vysíláním.FRÝDEK - MÍSTEK

Statutární město Frýdek-Místek leží na středním toku řeky Ostravice v místě, kde se do ní vlévá řeka Morávka. V současnosti zde žije téměř 60 000 obyvatel. K městu patří části Chlebovice, Zelinkovice, Lysůvky, Lískovec a Skalice. Celková rozloha města je cca 5 161 ha.Frýdek-Místek tvořila původně dvě města - moravský Místek ze 13. století a slezský Frýdek, prvně písemně zmíněný ve 14. století. Ke spojení obou měst došlo v r. 1943 a od r. 1955 se používá dnešní název Frýdek-Místek. Statutárním městem se Frýdek-Místek stal 1. července 2006.Obě historická jádra byla opravena, a tak dnes na Zámeckém náměstí ve Frýdku můžete obdivovat krásné fasády původně renesančních domů a na místeckém náměstí Svobody zase měšťanské domy s podloubím.Vyhledávaný je frýdecký zámek, původně gotický hrad s jádrem z 1. poloviny 14. století, později upravovaný. Nyní má v zámku sídlo Muzeum Beskyd, které nabízí k prohlídce dvě expozice - zámeckou a rozsáhlou expozici beskydského a pobeskydského regionu, dokumentující historii a kulturu beskydské oblasti. Za kulturou se dnes chodí nejen do muzea, Národního domu, ale třeba i do multifunkčního zařízení Vlast. Z historického hlediska stojí za zmínku také některé kostely, např. kostel sv. Jošta, kostel sv. Jana a Pavla, kostel Všech svatých, farní kostel sv. Jana Křtitele.Město má dobré sportovní zázemí jak pro aktivní sportovce, tak i pro ty, kteří sportují jen rekreačně. Jachtingu, surfingu či rybolovu je možné se věnovat na blízké přehradě Olešná. Velkým lákadlem je ve zdejším areálu relaxační venkovní i krytý vodní park s půvabným výhledem na panorama Beskyd.

AQUAPARK OLEŠNÁ

Letní Aquapark Olešná 
zahájil provoz 1. června 2005 a patří mezi největší a nejmodernější nerezové aquaparky v České republice. Nabízí prostor pro rekreaci a relaxaci občanům města i blízkého okolí. Je umístěn v příjemném prostředí přehrady Olešná ve Frýdku-Místku s výhledem na panorama Beskyd a Lysou Horu.

 

Krytý Aquapark Olešná 
 zahájil provoz 30. listopadu 2006, je součástí jedinečného komplexu Aquaparku Olešná, který je schopen celoročně poskytnou nezapomenutelné zážitky dětem i dospělým. Z mnoha atrakcí můžeme představit divokou řeku, tobogán s videoprojekcí, proudový kanál nebo dětský koutek pro nejmenší. Pro milovníky sauny je jich zde připraveno celkem 5.

  

© 2015 | Všechny práva vyhrazenahttp://www.hotelhukvaldy.cz
Code by Roman Koloničný & design by